Про Toper

С помощью огонька нашего основателя, работающего для человеческого счастья, мы поджариваем «кофе», каждое зерно которого преподносит счастье. Начиная с 1954 года мы объединяем наше нескончаемое творчество с умом, поступающим от исследований.

Наши сертификаты
  • ISO 9001-2008
  • ISO 9001-2008
  • ISO 9001-2008
  • ISO 9001-2008
Контакты
open

Вентиляція виробництва з обсмаження кави

Вентиляція виробництва з обсмаження кави

 
 

Вентиляція один з найважливіших чинників в побудові виробництва зв’язаного з обсмаженням кави. В цій статті ви знайдете основні побажання до вентиляції приміщення та ростера. Дотримання цих побажань допоможуть вам зберегти здоров’я працівників, робото здатність обладнання та безперервну роботу виробництва. Отже про все дитальніше. 

Вентиляційні труби
 
Для ростера можна використовувати найрізноманітніші труби з металу. Сенгвіч, ондо стінкові труби, труба гофра і так далі. З нержавіючої сталі, металеві, алюмінієві. Вибір є великий. Ми ж рекомендуємо вам використовувати сенгвіч панелі з внутрішньою термоізоляцією – даний тип труби не дозволяє утворюватися конденсату , та добре витримує температури. ВАЖЛИВО – внутрішня поверхня труби повинна бути гладкою, щоб мінімізувати налипання кавових масел та кавового пилу.  На зовні труба має виходити мінімум 1м вертикально вгору, кінець труби накритий захисним дашком, який захищає потрапляння дощу, снігу , тощо.
 
 

Довжина вентиляції

Потужності вентилятора ростера достатньо на виведення вихлопних газів на 3 метри. Це при умові нормального атмосферного тиску. Якщо довжина вашої вентиляційної системи перевищує 3 метри потрібно ставити додаткові мотори в основній трубі вентиляції. (температура вихлопного диму при цьому дорівнює до 200° зверніть увагу при виборі додаткового мотору)

Вентиляційна система має мати таку будову:

1. Мінімізація колін, поворотів нахилів. В ідеалі труба вентиляції має виходити вертикально вгору.  При встановленні колін в 60-90° потрібно ставити додаткові мотори витяжки оскільки потужності ростера не вистачить і може відбутися  так звана зворотня тяга. 

2.   Товщина труб вентиляції повинна бути згідно з вимогами виробника. 

3. В середині забороняється встановлювати фільтри як товстого так і дрібного фільтрування. (*Під час обсмаження кави разом з димом ,парою в повітря викидається кавова пилюка, кавова пліва (в районі від 3-5% від загальної кількості) – це все налипає на стінках вентиляції, я при наявності фільтрів практично миттєво закупорить нормальну циркуляцію повітря. 

4. Установка додаткових моторів витяжки.

 

 

 

*90% випадках коли у вас щось не так з обсмаження це проблема в вентиляції. 
Іван Петрушко технолог компанії Топер.

 

 

Рекомендації щодо обслуговування.

В залежності від потужностей виробництва ми рекомендуємо вам проводити капітальну очистку вентиляції кожних 6 місяців роботи.  Повна очистка означає фізична очистка внутрішніх стінок труби. Не рекомендується обробляти внутрішню частину труби хімічними або легкозаймистими речовинами.

Деякі ознаки проблем з вентиляцією.

Зворотня тяга – при такій проблемі вихлопний дим повертається в шаф колектор, і відбувається задимленість приміщення. В окремих випадках зворотня тяга тушить газовий пальник а це вже небезпечно.

Не рівномірність обсмажння – звужування вентиляційної труби шляхом засміченням зменшує відтік повітря, що в свою чергу впливає на обсмаження.

Час обсмаження збільшується  - забрудненість вентиляції, як ростера так і осоновної вентиляції.

Погане охолодження обсмаженого зерна - забрудненість вентиляції, як ростера так і основної вентиляції, не достатня тяга.

 

Вентиляція приміщення виробництва

Вентиляція приміщення виробництва дуже важлива для коректної та комфортної роботи персоналу  та обладнання.

 

1. Притік повітря в приміщення.

Під час роботи ростер споживає певний об'єм повітря . В залежності від потужності ростера. (*запитуйте у виробника» для прикладу ми візьмемо 1000м3 повітря в годину.  Дане повітря потрібно компенсувати притоком свіжого  повітря.  Для універсальності можемо відразу вам порадити приток кондиціоновано повітря. (оскільки особливо в літку температура в середині виробницва достатньо висока). За для справедливості можемо сказати, що відчиненого вікна інколи достатньо але чи будете ви тримати вікно відчиненим взимку в 20 градусний мороз?
Якісний притік повітря також забезпечить якісну роботу газового пальника ростера. Збільшить робото здатність вашого персоналу.

За вирішенням даної задачі рекомендуємо звертатися до спеціалістів.

 

 

2. Ветиляція над ростером

Під час вивантаження обсмаженого зерна з барабану ростера в повітря викидається частина диму який утворюється в процесі обсмаження кави.  Щоб забрати цей дим з приміщення виробництва над ростером рекомендується встановлювати купол з витяжкою. Даним куполом ви будете користуватись тільки під час вивантаження зерна. Рекомендована висота куполу 1м від верхньої точки ростера. Потужність мтору витяжки та розмір куполу залежить від потужності вашого ростера.

3. Охолодження повітря влітку. 

Під час роботи ростера в літку температура в приміщенні сильно зростає. Тому попіклуйтесь про комфорт вашого персоналу.

 

Якщо у вас виникли  ще запитання будьласка зателефонуйте нам, або напишіть на офіційну пошту ua.toper@gmail.com

 
Share this Post
 
Комментарии
  •    58000, Україна, м. Чернівці,
         вул. Героїв Майдану 160,
  •    +38 (050) 664-3852 Тетяна
  •    +38 (066) 922-3836 Влад
  •    ua.toper
  •  ua.toper@gmail.com

Про нас

Наша дружба з клієнтами, які створюють найпопулярніший напій світу, починається з першого затиснутого гвинта і продовжується після обсмаження і подрібнення останнього зерна.

 

Саме тому ми завжди поруч з нашими клієнтами і вони для нас є частиною великої родини Тoper.